Ukulele nejen pro mámu a tátu - písničky pro děti

20121002-104037-foto.jpg

Pavlína Vargová

Lektorka kytary a ukulele, organizátorka kurzů Veritas Learning. Ráda dělám věci, které mě baví :-D Jednou z nich je otevírání nových možností ostatním lidem. Jako malá holka jsem začala hrát na... Více o lektorovi »

785td407zvb-8fqdmkeuh93-prazce.png

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Ukulele je skvělý nástroj pro rodiče i děti. Proč? Ukulele je snadno ovladatelný nástroj, zvládnou ho dospělí i děti. Můžete ho spolu zkoušet, hrát písničky a užít si spoustu legrace. Ukulele je sice poměrně levné, ale kvůli semináři si ho rozhodně nemusíte kupovat. Mohu Vám ho půjčit. 

Kurz Ukulele pro mámu a tátu je spíš intenzivní seminář. Jeho cílem je zvládnout oblíbené dětské písničky. A já vám ukáži "jak na to", abyste bez obav doma pokračovali a byla to legrace. Hlásit se mohou také babičky a dědečkové, učitelé a učitelky, družináři a vedoucí dětských skupinek - prostě všichni, kteří přicházejí do styku s dětmi a rádi by si s nimi zahráli. Stejně tak ale mohou přijít i zájemci, kteří si chtějí ukulele jen vyzkoušet. Jsou zvědaví, jak jim tento malý nástroj padne do ruky a zda je pro ně ta správná varianta. 

Společně si ukážeme:

  • Jak ukulele naladit,
  • jak ukulele držet,
  • vysvětlíme si základní akordy,
  • vyzkoušíme základní rytmy,
  • zahrajeme si několik oblíbených písniček pro děti,
  • řekneme, kde hledat písničky a jak vymyslet jejich doprovody. 

Po absolvování semináře účastníci již jsou schopni samostatně doprovázet písně (v lehčích rytmech). V tomto kurzu se věnuji hře prsty, nikoliv trsátkem.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen absolutním začátečníkům. Vše budeme zkoušet na dětských písních, tak je potřeba, abyste je minimálně snesli poslouchat A to u rodičů a prarodičů malých dětí nebývá problém:-)

Kapacita kurzu je 8 osob. 

Co s sebou?

Ideálně vlastní ukulele. Nicméně není to podmínkou. Pokud budete potřebovat ukulele zapůjčit, je to možné, ale potřebuji to vědět předem, proto mi po přihlášení napište (stačí odepsat na e-mail, který vám pošlu).

Výuka bude probíhat v C ladění, ale nástroj si společně naladíme.

Drobné občerstvení v podobě čaje a kávy. Takže po této stránce bude o všechny postaráno. Už chybí jen dobrá nálada. Tu si, prosím, přibalte. :-)

 

 Více informací o mně a další reference na kurzy najdete na www.jaknaukulele.cz nebo na www.veritas-learning.cz

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.