Ukulele koledy pro celou rodinu - Začínáme vybrnkávat doprovody

20121002-104037-foto.jpg

Pavlína Vargová

Lektorka kytary a ukulele, organizátorka kurzů Veritas Learning. Ráda dělám věci, které mě baví :-D Jednou z nich je otevírání nových možností ostatním lidem. Jako malá holka jsem začala hrát na kytaru. Bavilo mně to a Více o lektorovi »

7yxdm8goxud-4mvr3lqj2oo-ukulele-2205860-960-720.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Pokud jste propadli kouzlu tohoto malého nástrojem a zvládli jste první akordy, asi budete chtít pokročit dál. 

 Na ukulele můžete hrát úderem na všechny struny. Některým písničkám ale více sluší, když jednotlivé tóny akordu zahrajeme postupně. A to si právě vyzkoušíme na semináři, vysvětlíme si správný úhoz, i to v jakých kombinacích se struny dají po sobě hrát.

Komu je seminář určen?

Všem zájemcům, kteří už někdy v ruce drželi ukulele. Stačí, když budete umět alespoň 4 základní akordy C Am F G (nebo G7). Zbytek se doučíte na místě. 
Pro zájemce, kteří chtějí, aby všechny jejich doprovody nezněly stejně. 

A samozřejmě pro všechny, kteří si chtějí užít společné hraní.

 

Na co se můžete těšit?

V předvánočním čase budeme hrát vánoční písně a koledy. Nicméně, abychom se necítili příliš "překoledování", připravím i několik jiných např. Halellujah od Cohena nebo píseň Cestu. 

Nejdříve se spolu rozehrajeme, ukážeme si správný úhoz, hned si ho vyzkoušíme. Pak postupně na koledách a písní si vyzkoušíme různé druhy rytmických figur. Dobře zní i kombinace "normálního doprovodu" s tím vybrnkávaným. Vyzkoušíme několik variant a využijeme i toho, že nás bude tolik, abychom utvořili malou hudební skupinu. Vždy budete hrát na to, na co se cítíte :-)

 

Pro úplně nové zájemce - ladíme do C, tedy G C E A 

 

Ideálně vlastní ukulele s sebou, ale mohu půjčit. :-)

Opět se sejdeme ve velmi příjemných prostorách centra Světozor, Vojanova 1, Brno. Je zde nutné se přezouvat, můžete využít erárních přezůvek, donést si vlastní, nebo zůstat na boso - jak co komu vyhovuje. Kapacita semináře je 10 osob. Zajišťuji přísun vody, čaje, případně kávy. S sebou si prosím přibalte dobrou náladu. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.