Spolupráce s mikroby na zahradě

20140504-152351-02.jpg

Eva Hauserová

Původem jsem bioložka, vždycky mě zajímala ekologie a zahrádkaření a nyní se zaměřuji na přírodní zahrádky a permakulturu. Pro server naucmese.cz připravuji Více o lektorovi »

3o9kvcrtw1x6zvy-obalka-marketa.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 11 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Zahradníci odjakživa věděli, že má-li být půda přirozeně úrodná, musí být plná organických látek a života. Ale co se v půdě přesně děje a jak funguje síť vztahů mezi mikroorganismy, drobnými půdními živočichy a pěstovanými rostlinami, to vědci zjišťují teprve v posledních desetiletích. V zahradničení jde o horkou novinku!

V kurzu se naučíte zkoumat půdu, lapat a pozorovat půdní živáčky a houby, připravovat si komposty a čaje „bakteriální“ a „houbové“ povahy a pracovat s nimi. Ty „bakteriální“ podporují zeleninu a jednoletky, ty „houbové“ spíše dřeviny a trvalky. Dále probereme i práci s přípravky dostupnými na trhu (mykorhizní houby, efektivní mikroorganismy (EM) apod.)

Každý účastník kurzu dostane 30stránková skripta s recepty a návody, která vám umožní hned začít s pokusy na vlastní zahrádce.

Kurz vychází především z publikace Teaming with Microbes, The Organic Gardener's Guide to the Soil Food Web (Spolupráce s mikroby, průvodce ekozahradníka půdní potravní sítí) autorů Jeffa Lowenfelse a Wayne Lewise, ale také z vlastní praxe lektorky a z dalších pramenů.

 

Doprovodné fotky

  • 8u12guu71vzpkhv-o-kompostu.jpg
  • 60bq0tiws0rhd0q-a-pude.jpg
  • 5h7a9y3h87k9rjx-mikroskop.jpg
  • 6fzgrbnf2rwcyfa-kompostovy-caj.jpg
  • 3hsm1ohbu95f2va-rajcata-granule-vojtesky-nejlepsi.jpeg
  • 79cncvj4412ugsg-rajcata-cervenec-21-koment.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.