Rodiče na telefonu

2bbpoom9xrq-img-8507-pp.jpg

Kateřina Vickers

Děti potřebují jen dvě věci, aby byly šťastné: něžnou a přísnou lásku. Závislostí jsou podle mých zkušeností ohroženi ti, kteří mají jednoho moc a druhého málo.  Vystudovala jsem sociální práci a terapii závislosti v Více o lektorovi »

1ojwmz04cpz-52590434-2621772867863637-3390021616627875840-n.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Děti se učí z toho, co vidí kolem sebe. Nejste spokojeni s tím, jak užívají digitální zařízení? Začněte u sebe! 70 % dětí si myslí, že jejich rodiče tráví moc času na telefonu...

Tablety a chytré telefony zaplavily během několika posledních let naše ložnice i dětské pokoje. Vlnu nadšení střídá tvrdé vystřízlivění. Chytré telefony jsem si koupili, abychom byli ve spojení s našimi nejbližšími a usnadnili si práci, pomalu ale zjišťujeme, že na nás působí zcela opačně. Cestou na výlet už si s dětmi v autě nezpíváme, děti koukají na pohádky. S partnerem se před usnutím díváme na svých telefonech každý na jiný film. O společných výletech se domlouváme přes sdílené kalendáře.  Žijeme v jedné domácnosti, ale začínáme si být cizí.

Jak si udržet kontrolu nad chytrým telefonem a vypěstovat si zdravější návyky ohledně užívání technologií v naší domácnosti? 

V rámci semináře budeme mít možnost se na chvíli zastavit a s odstupem reflektovat chování v digitálním světě. Proč telefonům tak často podléháme a jak naše chování působí na vztahy uvnitř rodiny. Dostaneme typy na malé změny návyků, které nám pročistí hlavu a zlepší soustředění. Dozvíme se co je hluboká práce a proč je důležitá. Co je rodinná mediální smlouva a v čem nám může pomoci. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?