Projektový mastermind: Nápad > Tvorba > Testování > Start > Promo > Prodej

1kkee6j54raol3y-michaela-freeman-for-web.jpeg

Michaela Freeman

KREATIVITA, TRANSFORMACE a EMPOWERMENT propojují všechny mé zdánlivě nesourodé projekty od podnikatelských, uměleckých a charitativních po vzdělávací. Vše, co Více o lektorovi »

898f4tqbl5vxokz-projekt-mastermind-main.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Pro koho je toto setkání

Pro všechny, kdo mají nějaký svůj nápad nebo projekt, a:

 • Mají jen myšlenku, ale neví, jak jí realizovat
 • Vědí jak nápad realizovat, ale chybí jim kontakty a zkušenosti
 • Hledají způsob, jak svůj projekt pojmout, nazvat, popsat tak, aby jej mohli prezentovat
 • Hledají lidi do party nebo nápady na to, jak zajistit, co je potřeba
 • Už mají skoro upečeno, ale chtějí si v bezpečném prostředí nacvičit, jak projekt prezentovat
 • Mají upečeno, ale bojují s marketingem a propagací
 • Chtějí získat zpětnou vazbu a další nápady

Oblasti projektů, které můžete přinést do skupiny:

 • Podnikatelské záměry srozumitelné laikům (spotřební produkty, služby apod., asi moc nepomůžeme s nukleárním inženýrstvím nebo B-2-B)
 • Kreativní a umělecké projekty všeho druhu. Ty jsou mojí specialitou, přijďte s problémy kolem rozepsaných knih, nápady na divadelní představení nebo řemeslné výrobky - cokoli.
 • Charitativní a společenské projekty – zde mohu taktéž pomoci, spoluzaložila jsem několik organizací
 • Vzdělávací projekty – např. vzdělávací akce, vývoj pomůcek či metodik (opět, aby to bylo i pro laiky jasné)
 • Terapeutické / coachingové projekty – nápady na seberozvojové aktivity, akce či metody (zde pozor, na toto máme i speciální mastermindovou skupinu)
 • Projekty týkající se přírody – cokoli okolo zvířat, rostlin, nápady pro prodej farmářských výrobků apod.

Máte-li jiný nápad, napište, dohodneme se přímo. Hlavním kritériem je, aby projekt byl pochopitelný pro náhodnou skupinu lidí, v tomto případě obvykle velmi proaktivní a tvůrčí.

Co Tě na tomto setkání čeká?

Ve skupině bude max. 10 účastníků. První dvě hodiny (plus mínus) budeme věnovat prezentacím jednotlivých projektů. Každý dostane minimálně 10 minut, aby se prezentoval. Bude-li účastníků méně, o to víc času dostanete, tohle je tedy minimum.

V rámci prezentace zkuste vysvětlit následující body:

 • Základní téma projektu – o čem to je, pro koho, jak to bude fungovat
 • Tvoje role v projektu - (je to jen Tvůj nápad nebo jsi expert na danou věc?) a zda máš/nemáš kolem sebe tým > případně koho hledáš do party
 • Kde jsem - Ve které fázi se projekt nachází (byť jde jen o nápad nebo naopak už se startuje)
 • Co teď nejvíc potřebuješ – tedy kromě peněz, to je asi jediné, co zpravidla nejde vymyslet v tomto kontextu, na to jsou podnikatelské inkubátory, andělští investoři a specialisté na psaní grantů. Ale i tak, možná má někdo zkušenosti s crowdfundingem apod.

Doporučuji udělat raději kratší prezentaci a následně dát prostor k diskuzi. Je tu technika na puštění Powerpointové prezentace nebo videa – v případě zájmu přijďte o něco dřív kvůli nastavení mašin nebo mi prezentaci pošlete předem. Každopádně se toho nebojte, klidně vymyslete něco vtipného a pamatujte, že jde o neformální setkání! Pokud se přihlašujete na poslední chvíli, neděste se, že si to nestihnete připravit k dokonalosti. To dáte z hlavy :-)

Poslední hodina je určena především ke společné diskusi a networkingu, případně se rozdělíme do skupinek. Pokud již máte hotový projekt a potřebujete si nacvičit krátkou (!) prezentaci tak, jak byste ji dělali na konferenci, pro klienty nebo investory, a následně získat zpětnou vazbu, dejte vědět a zařadíme to buď do první nebo druhé části večera.

V závěrečné části večera se můžeme dohodnout, zda se chceme sejít znovu a do té doby si dát veřejný závazek hýbnout se svým projektem.

Co je mastermind?

Mastermind není jen strategická forma setkávání, jde o nastartování procesu synergie – tedy jedna plus jedna je víc než dva. Síla skupiny je až magická. Nejde jen o to, že si předáte zkušenosti nebo kontakty. Svůj nápad musíte říci nahlas, odhodlat se, dát mu energii a prezentovat ho lidem, kteří opravdu naslouchají a jsou připraveni poradit, pokud vědí jak. Skupina společně přijde na řešení, která by jednotlivci prostě nevymysleli sami.

Master mind, tedy „mistrovská mysl“ je právě ono nabité emoční pole, kde lítají nápady a otevírají se brány představivosti. Je to, jako bychom doprostřed kruhu pozvali múzu nebo genia loci nebo celou armádu strážných andělů, říkejte si tomu, jak chcete. Naše společná múza má ale určité požadavky – naslouchání, upřímnost, otevřenost, konstruktivní kritiku, která neubližuje, a diskrétnost.

Vynálezce Howard Aiken řekl „Nestrachujte se, že vám někdo ukradne nápady. Pokud jsou vaše nápady alespoň trochu dobré, budete je lidem muset narvat do chřtánu.“ Realizovat a prosadit originální nápady je prostě dřina. I přesto chci zdůraznit, že se od účastníků očekává důvěrnost a mlčenlivost mimo skupinu, pokud již nejde o zveřejněný projekt, tam se naopak čeká nadšené šíření :-).

Proč přijít na mastermind ke mně?

Od roku 1996 se, kromě praxe, věnuji tvořivosti na úrovni mechanismů a principů a také učím kurzy oblokování kreativity. Má vlastní práce se pohybuje na hranici uměleckých, podnikatelských a charitativních projektů a osobního rozvoje. Díky této různorodosti se nezaměřuji jen na jeden svůj obor, ale znám prostředí a potřeby lidí ze zcela odlišných prostředí.

Jsem notorickou startovačkou projektů – nejen mých, ale také s nimi pomáhám lidem kolem, kteří si je pak vedou po svém. S lidmi neustále mluvím o jejich nápadech, ať už neformálně, v roli koučky, se spolupracovníky nebo klienty. Jejich otevřenost a ochota sdílet jsou teď devizou pro vás. V rámci mastermindu nejsem v roli lektorky, ale pouhé facilitátorky, zejména tedy budu hlídat čas a koordinovat diskuzi. I tak samozřejmě ráda přispěji svým know-how, kontakty a návodnými otázkami. Říkám návodnými, ne záludnými :-)

Propozice setkání

 • Pořadatel: Subjektiv z.s.
 • Místo konání: Studio Subjektiv v Hale 40, Pražská tržnice v Holešovicích (poblíž prodejny Alza) - mapku dostanete mailem
 • Čas: 18:00 - 21:00
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Prostor pro vaše dotazy: prezentace cca 10 minut, jinak diskuze průběžně
 • Pohoštění: na místě jsou k dispozici teplé a studené nápoje a drobné pohoštění, chcete-li přinést nějakou dobrotu navíc, jste vítáni

Přijď a přiveď přátele :-)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.