Vánoční výběr kurzů

Pravidelný kurz improvizace

Richard Skolek

Richard Skolek

Pracuji jako překladatel, spisovatel a lektor. Píšu do novin a časopisů, spolupracuji s rozhlasem, vedu kurzy tvůrčího psaní a kurzy o vydávání knih. Zatím mi vyšlo šest knih – sbírka fejetonů... Více o lektorovi »

Pravidelný kurz improvizace

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Chcete zkusit divadelní improvizaci? Byli jste na nějakém představení a chcete zjistit, jestli by to šlo i vám? Nebo jste o improvizaci zatím jen slyšeli a chcete ji poznat blíž? Přihlaste se na pravidelný kurz!

Co budu na kurzu dělat?

Vyzkoušíme si různá cvičení a hry, které podporují nejdůležitější improvizační dovednosti, a hravě a nenásilně se seznámíme se základními principy improvizace. Podíváme se i na to, jak lze pracovat s nejčastějšími příběhovými formami a jak nám díky nim může být na jevišti lépe. Od aktivit a her budeme postupně přecházet k improvizačním kategoriím, které se objevují na vystoupeních, a celý kurz jedním takovým improvizačním vystoupením zakončíme.

Jsem normální člověk a do Národního nechci, mám chodit?

Divadelní improvizaci si většina lidí spojuje se zápasy a s představeními, zvládnutí improvizačních principů je však velmi přínosné i v rámci běžného života. Být pohotovější, umět se lépe koncentrovat, méně se stresovat, dokázat soustředěně naslouchat druhým a víc se na ně naladit, s tím vším vám improvizace může pomoct.

Improvizaci jsem nikdy nezkoušel, neztrapním se?

Kurz je určen především těm, kdo zatím s improvizací žádné zkušenosti nemají, a tomu bude přizpůsobena i jeho náplň. Nebudeme nikam spěchat a nové věci budeme přidávat postupně. Není se tedy čeho bát.

Co budu na kurz potřebovat?

Jen oblečení, ve kterém se budete moct pohybovat a ve kterém vám bude příjemně.

Jak často budu chodit?

Kurz bude probíhat vždy jednou za týden, a to v úterý od 18:30 do 20:30. Sejdeme se celkem třináctkrát a začínáme 26. září.

 

Na ukázku improvizace se můžete podívat tady. (Nebojte se, na kurzu zpívat nebudeme!)

Doprovodné fotky

6sz6r2gesa9-6-ploche-nohy-na-divokem-zapade-netolerovali 3snhdyf5i91-5 62iynr4lis3-3

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.