Pojďme vytvářet vzorce v tabulkách Excelu

400y3nathle-m-fotka-2.jpg

Marie Franců

Věnuji se školení a různým konzultacím v oblasti IT už od roku 1994. Zkuste se třeba učit práci na počítači od ženy :-). Nebo myslíte, že žena nemůže umět dobře pracovat třeba s Excelem? Zkuste si na tuto otázku sami Více o lektorovi »

400y3nathle-m-fotka-2.jpg

Marie Franců

Věnuji se školení a různým konzultacím v oblasti IT už od roku 1994. Zkuste se třeba učit práci na počítači od ženy :-). Nebo myslíte, že žena nemůže umět dobře pracovat třeba s Excelem? Zkuste si na tuto otázku sami Více o lektorovi »

8jdfqc15ngk-3fnavmsyxd3-fotka-vzorce.jpg
Brno (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Poznámka k termínu

Může být po dohodě na domluveném místě, například na pracovišti. I čas se dá libovolně posunout.

Excel není určen jen pro vytváření tabulek a zapisování údajů, ale především pro vyhodnocování těchto dat. Základním krokem při vyhodnocení čísel jsou určitě výpočty a tím tvorba vzorců a používání funkcí.

Pojďme se podívat společně na vytváření vzorců a používání absolutních a relativních adres v nich. A jak tyto adresy fungují při kopírování vzorců.

Rozsah kurzu:

  • Jak se vzorec vytvoří, co usnadní tvorbu vzorce
  • Jak je to s hodnotami vzorce, co vše může vzorec obsahovat
  • Rozdíl mezi absolutní a relativní adresou, význam využití absolutních a relativních adres
  • Základní práce s funkcemi, jejich vkládání
  • Jak se průvodce Vložit funkci používat
  • Rychlé volání některých funkcí
  • Podle času pak mohou být později třeba chybová hlášení a závislosti, nebo to, jak sledovat vtahy mezi vzorci a buňkami (předchůdci a následníci)
  • Místo pro otázky od účastníků kurzu

Pro koho je kurz určen

Pro každého, kdo zná základní používání MS Excelu. A dále pro toho, kdo pracuje s tabulkami, ve kterých potřebujete dělat výpočty.  Přitom nechcete s Excelem bojovat, ale přejete si, aby Excel počítal právě to, co potřebujete.

Jak kurz probíhá

Na začátku kurzu si společně otevřeme tabulku s čísly, na kterých si budeme ukazovat tvorbu vzorců.  Poté sami zkusíte udělat jednoduchý výpočet. Následně si vysvětlíme, co jsou to absolutní a relativní adresy, jaký mají význam při výpočtech. Na závěr si něco řekneme o funkcích, jejich vkládání a používání průvodce pro vkládání funkcí.

Potřeby

Kurz školím v místnosti s dataprojektorem. Ukazuji jednotlivé možnosti a postupy, aby všichni viděli, jak danou věc udělat. Na kurz je potřeba mít vlastní notebook s nainstalovaným MS Excel. Verze může být od 2007 až do 2016 a chuť něco nového zkoušet a naučit se.

Pokud budete mít zájem na stránkách http://eshop.m-skoleni.cz/?prirucky-k-ms-office,87  je možnost zakoupení příručky v .pdf formátu.

Kurz může být po dohodě i v jiných městech.

Doprovodné fotky

  • 12gxvtvfgaj-obr61.jpg
  • 6sbjdan2gd6-obr62.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.