Ovládněte svou paměť - firemní kurz

9r6822c07k5-rene-muller-2-1199x799.jpg

René Műller

Pamětí se zabývám přes 20 let, 16 let s ní učím pracovat druhé. Jsem držitelem certifikátu III. (tj.nejvyššího stupně) trenéra paměti. Školil jsem účastníky ve věku 6-75 let – děti ze ZŠ, středoškoláky, vysokoškoláky, Více o lektorovi »

9r6822c07k5-rene-muller-2-1199x799.jpg

René Műller

Pamětí se zabývám přes 20 let, 16 let s ní učím pracovat druhé. Jsem držitelem certifikátu III. (tj.nejvyššího stupně) trenéra paměti. Školil jsem účastníky ve věku 6-75 let – děti ze ZŠ, středoškoláky, vysokoškoláky, Více o lektorovi »

7339310-head-1058432_1280.jpg

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Excelentní paměť a koncentrace. Kreativita.

Změňte vztah k učení a skoncujte s biflováním. Spřátelte se se svým mozkem. Už jen základní znalosti technik a jejich kombinací ve spojení s motorem paměti přináší výsledky.

Na kurzu se naučíte způsoby a techniky:

 • jak bleskově uchopovat informace,
 • jak si informace zapamatovat krátkodobě, dlouhodobě a to bez námahy,
 • jak kvalitně propojit obě mozkové hemisféry,
 • jak zvýšit IQ, snížit únavu,
 • jak se učit a přitom si hrát,
 • jak rozvinout kreativní myšlení.

Budeme věnovat způsobům práce s pamětí. Využijeme techniky zevrubně otestované a funkční. Některé z nich nenajdete v žádné literatuře o paměti a jdou až do takových podrobností, jakými je například práce se slovními druhy ve vztahu k zapamatování informací. Podobné nuance dokážou zefektivnit schopnost vašeho zapamatování a uchování nově získaných informací. Ukážeme si také, jak mohou zjednodušit zapamatování myšlenkové mapy.

Nově nabyté poznatky si také vyzkoušíme na praktických příkladech. Budu se vám věnovat naplno: to vám nedokáže nahradit ani kvalitní kniha o paměti.

Co očekávat?

 • první výsledky uvidíte již v průběhu kurzu,
 • dostanete nástroj, který budete využívat po celý váš život,
 • budete-li ho následně rozvíjet, vaše IQ vzroste,
 • zlepší se spolupráce levé a pravé mozkové hemisféry,
 • rozšíří se vaše asociační a kreativní schopnosti,
 • velmi se zkrátí čas na učení a extrémně se zvýší zapamatování,
 • vybudujete si tzv. rezervní paměť, která je nesmírně důležitá jako prevence proti stárnutí mozku a v případech úrazů nebo vážných nemocí typu Alzheimera.

Po absolvování kurzu budete schopni se i nadále vzdělávat v oblasti paměťových technik a posouvat hranice vaší paměti ještě dále. Kurz je zaměřen hlavně na praktické paměťové dovednosti a teorii se budeme věnovat jen v nutném minimu.

Obsah kurzu

 • Stručně o paměti a mozku (Legenda o paměti, Mozek – velká neznámá, Zázrak mezi ušima – trochu čísel a fakt o mozku, Levá a pravá hemisféra,  Přidaná hodnota tréninku paměti a mozku
 • Úvod do technik paměti – motor paměti (Techniky a tajemná ZIP metoda, Motor technik, 4 zlatá pravidla paměti, Kódování a dekódování informací – ukázka, Úvodní nácvik paměti – znalost kalendáře)
 • Paměť na čísla/barvy (Tvary čísel, Master System - oživení čísel, Nácvik)
 • Paměť dlouhodobá (Vysvětlení technik na rozvíjení této paměti, Slovní druhy – nástroj maximalizace efektu paměti, Hmat jako vizualizační nástroj, Obraz v obraze, Nácvik)
 • Paměť a myšlenkové mapy (Úvod do myšlenkových map, Jak strukturovat informace v MP v návaznosti na paměť, Základní otázka x první klíčové slovo)
 • Rozložené zkoušení (Stručný úvod do rozloženého učení, Jak se správně zkoušet sám)
 • Závěr
 • Rekapitulace, rady, dotazy


Forma kurzu

Kurz probíhá ve verzi jednodenní nebo dvoudenní, na které lze jít ještě více do hloubky a efekt tedy je výraznější.

Doba trvání v jednom dni je 7-8 hodin, včetně jedné hodiny na oběd. Skutečný učební čas je 6-7 hodin.

Maximální počet účastníků je 10. V případě nižšího počtu účastníků je možno se domluvit na ceně.


O lektorovi

18 let praxe, certifikát trenéra III. (nejvyššího) stupně od ČSTPMJ akreditované u MPSV. Zkušenosti s trénováním účastníků od 6 do 75ti let, žáků základních škol, studentů středních a vysokých škol, manažerů různých institucí, bank, mobilních operátorů, ČEZ, BOSCH, Bohemia, BNSOFT ad., jednotlivců, seniorů a rovněž lidí, trpícími poruchami paměti.

Reference:

Martin V.

“Před deseti lety jsme měl vážnou autonehodu s poškozením mozku a delším bezvědomím. Když jsem 3 měsíce po nehodě začal vnímat okolí a uvědomovat si svět kolem sebe, nepamatoval jsem si několik let zpátky. Minulé události jsem si díky rodině dal do souvislostí, ale pořád jsem měl problémy si zapamatovat nové věci.
Od začátku se mnou nikdo ani v nemocnici, ani v následné péči paměť netrénoval, ani mi nikdo nesdělil jak s ní pracovat. Díky tomu jsem se dostával do stresu, který to dále zhoršoval.
Až pomocí paměťových cvičení dalších dovedností, které mě pan Műller naučil, jsem začal  paměť opět používat a rozvíjet.
Frekvence výuky probíhala 1 x týdně 2 hodiny a to po dobu 10-ti týdnů s tím, že jsem vše také procvičoval doma.
Pro mě je nejdůležitější to, že se nyní již dokážu soustředit, naučit se potřebné a pamatuji si věci v běžném životě. Předtím, než jsem mozek začal trénovat, jsem nebyl schopen v hlavě myšlenky udržet, neustále unikaly a nebyl jsem schopen si je zapamatovat. Nyní mám vše opět pod kontrolou
Mám náročné povolání a rodinu, přesto se snažím v rámci možností si cvičení opakovat a paměť dále zdokonalovat.”

Bosch Diesel s.r.o.

"Pan René Müller pro společnost Bosch Diesel s.r.o. připravil již druhý termín semináře Jak rozvinout potenciál paměti.
I tento termín všichni účastníci hodnotili jako vysoce přínosný a znalosti z tohoto semináře uplatní nejen v pracovní oblasti, ale i v soukromém životě.
Ocenili hlavně velmi profesionální, věcný a vstřícný přístup lektora.
Průběh semináře se nesl ve velmi uvolněné a přátelské atmosféře. Pan Müller byl vždy připraven reagovat na aktuální potřeby školených zaměstnanců, což bylo pro jednotlivé účastníky velmi důležité.
Rádi bychom touto cestou poděkovali panu René Müllerovi za zajištění a realizaci a těšíme se na další semináře pod jeho vedením."

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.