Miloval mě vůbec někdo? aneb Negativní vzorce chování

9r4r6gq45r6-triska-zaklad4.jpg

Michal Tříska

Jsem jeden z lidí, kteří trpí neurózou, mají chronické zdravotní potíže, nutkavé zlozvyky a cítí ve svém životě nespokojenost. Cítí, že mají na víc – nejenom ve smyslu kariérním, ale i v oblasti cítění a prožívání. Tak Více o lektorovi »

4po8q71b0zg-titulka3.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Pro koho je kurz určený:

 • Pro ty, kteří navenek mohou vypadat šťastně a úspěšně, ale uvnitř se cítí prázdní, necitliví a nešťastní.
 • Pro ty, kteří cítí, že marní své životy a talenty nebo mají zdravotní psychosomatické potíže.
 • Pro ty, kteří někde pod povrchem cítí, že v jejich životě je něco špatně, neumějí plně využít svůj potenciál, jsou nespokojení a vnitřně frustrovaní.
 • Pro ty, kteří zatím neumějí najít pravou příčinu svého trápení, ale chtějí ho vyřešit.

Jak to bude na kurzu vypadat:

Kurz je ve formě přednášky/prezentace, v níž budu popisovat svůj život neurotika, souvislosti, příčiny a řešení. Nejedná se o workshop, konzultaci, nebo praktické cvičení. Není v mých silách pojmout a popsat všechny lidské osudy, vzorce a jejich kombinace a za pár hodin je vyléčit.

Cílem přednášky je na mém konkrétním případu naprosto otevřeně ukázat chybné nutkavé chování, příčiny a cesty vedoucí k uzdravení.

Co si odnesete a co si neodnesete:

Odnesete si poznání, že s vaší vnitřní nespokojeností je možné něco dělat, jak s tím můžete něco udělat, čeho si ve svém životě všímat, jak se analyzovat, jak se sebe-poznávat a jak se vyléčit. Odnesete si úhel pohledu, možná inspiraci, jak se na svoji životní cestu také dívat. Protože když vidíte světlo na konci tunelu, může to znamenat naději. Ale také proti vám jedoucí lokomotivu.  

Z přednášky nebudete odcházet trvale jiní a lepší. Nezískáte ani seznam cvičení, které stačí dělat dvě minuty denně, a po kterých se změní váš život, váš vztah k rodičům, dětem, ženám a mužům, nebo penězům. Nezískáte jednoduchý návod na život, jednoduché a rychlé řešení. Neodnesete si také žádné zaručené pravdy. A zvláště vám neřeknu pravdy o vašem životě.

Toto téma není jednoznačně uchopitelné, ale přesto je zásadní v životě každého z nás. Tato přednáška může stát na začátku vždy fascinující cesty za poznáním sebe sama. Tato přednáška vám může ušetřit mnoho prázdných a promarněných let vašeho života nebo života vašich dětí, kterým vaše vzorce nevědomě předáváte.

Struktura přednášky:

 • Definice negativních vzorců (chůze na červenou a její důsledky, maďarská opera, ježibaba)
 • Proč toto téma a proč zrovna já? (takový bude tvůj život, životní předpoklady, realita, nekonečné množství)
 • Prázdné fráze (show, zábava, prskavky; rozum a nerozum, opravdu víš jak?)
 • Neviditelný nepřítel (neviditelnost, paradigma přežití, nevědomost, neurotičtí umělci)
 • Můj život dítěte. Rodinné vztahy a traumata (očekávání ve jméně, rodinné programy, rodina otce, rodina matky, můj psychoživotopis)
 • Příznaky, že něco není v pořádku (symbolické chování, fyzické projevy, psychické projevy, projevy v chování, pocit viny, hračky, čertovo vyznání)
 • Jaký je můj vzorec? Miloval mě vůbec někdo? (můj vzorec, neuróza, podmíněná láska, kritika, vztah k sobě, nevhodný pokus o nezávislost, vztah k ženám, proč já ji a proč ona mě?, vztah k mužům, vztah k penězům)
 • Další možné typy chování (volba povolání, zdravotní potíže, fobie, další příčiny, jsem prostředek)
 • Zlom (co se musí stát?, co jsem si musel uvědomit?, největší výzva, motivace)
 • Metody (sám?, metody, terapeut, prvotní zážitek)
 • Případové studie (k výběru: nemám dostatek a jsem nedostatečný, pedantství a perfekcionismus, kousání nehtů, šetření vs. vydělávání, strach z osamocení)
 • Jak začít? (pokus o filozofický přesah, sebereflexe, postup, co se změní?, nebezpečí na cestě, lenost a nejistota, cíl – návrat domů)

   

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.