Jak zvládnout život s hyperaktivcem

1if743ihfb6-olga.jpg

Olga Strnadová

"Zlepšuji svět tím, že pomáhám lidem se vztahy ve 3 oblastech: vztahem k sobě samému, s obchodními partnery a osobních vztazích." Olga Strnadová V roce 2003 jsem začala učit a o 9 let později psát. Tyto dvě činnosti mi Více o lektorovi »

1if743ihfb6-olga.jpg

Olga Strnadová

"Zlepšuji svět tím, že pomáhám lidem se vztahy ve 3 oblastech: vztahem k sobě samému, s obchodními partnery a osobních vztazích." Olga Strnadová V roce 2003 jsem začala učit a o 9 let později psát. Tyto dvě činnosti mi Více o lektorovi »

2798070-2170030-adhd-test.jpg
domluvíme se, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Být dobrý rodič. To je přání všech, kdo máme děti. Nikdy jsme se neučili, jak vychovávat. Z vlastní rodiny, odkud pocházíme, si možná neneseme nejlepší způsoby a návyky. Přesto chceme pro svoje děti to nejlepší, ale často se k nim chováme přesně naopak.

Mám tři děti. Náš první syn je velmi svérázné a živé dítě. Ač jsem se snažila dělat vždy to nejlepší, pamatuji si na dobu, kdy jsem z něj byla opravdu zoufalá. Probrečené noci, výčitky svědomí a obavy z nového dne - co zase bude, nebyly pro mě nic neobvyklého. Pochybovala jsem o sobě jako o matce, o člověku, o svých schopnostech. Zašlo to tak daleko, že jsem si říkala, jestli to byl vůbec dobrý nápad zakládat rodinu. Začala jsem chodit se synem po odbornících, lékařích, poradnách, psycholozích v naději, že mi někdo pomůže. Nakonec jsem si musela pomoct sama.

Náš syn byl agresivní, neposlušný, děti ho neměly rády, báli se ho i kluci, kteří byli o dost starší než on. Dokonce mi ho vrátili ze soukromé školky s tím, že takové dítě prostě nezvládnou. Zdevastoval nám úplně celý byt. Na návštěvy jsme chodit nemohli a nikdo nechtěl chodit k nám. Pamatuji si na ostudu, kterou dělal v obchodech i na ulici. Rodiče, se kterými jsme se vídali pravidelně na dětském hřišti, nám řekli, ať tam nechodíme, že nás tam nechtějí. I ve státní školce z něj byly paní učitelky, které už jsou na ledacos zvyklé, úplně nešťastné. A to vše stihl v rozmezí svých dvou až pěti let. Manžel byl velmi pracovně vytížený, takže devadesát procent všeho leželo na mně. Každý známý nebo i cizí člověk pro mě měl stovky dobře míněných, ale naprosto nefunkčních rad.

Já se vážně snažila. Syna jsem nerozmazlovala. Věnovala mu pozornost. Studovala výchovné metody. A také potřebovala přežít se zdravým rozumem.

Pak jsem konečně našla způsob, jak ho lépe chápat, jak s ním komunikovat, abychom spolu vycházeli a on se dokázal začlenit a běžně fungovat mezi svými vrstevníky i dospělými. Od té doby se neuvěřitelně změnil. Udělal na sobě obrovský kus práce. Děti i učitelky ho mají rády. Ano, jeho výchova je stále náročnější, ale jsou vidět výsledky. Je z něj šikovný kluk, který umí pomáhat, který neubližuje, který má rád sám sebe, a záleží mu na druhých.

Pokud i vy máte dojem, že si s vaším dítětem nevíte úplně rady, pak vám ráda poskytnu osobní konzultaci. Moc dobře vím, jak by něco takového pomohlo kdysi mně. Nebudu vám říkat naučené věci, díky kterým mám státnici z pedagogiky a z psychologie, ale praktické rady, které jsem objevila jako matka a manželka.

Víš, že Olga vede také tyto kurzy?

Víš, že Olga vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?