Jak tu být pro druhé?

101qwm9637xly8p-dsc-0543.jpg

Nikola Kročková

Jsem studentka psychologie, zakladatelka a lektorka projektu Psychologie pro Vás - kurzy psychologie. Profesně se zabývám krizovou intervencí a mám zkušenosti z klinické i školní psychologie. Od té doby, co o psychologii Více o lektorovi »

101qwm9637xly8p-dsc-0543.jpg

Nikola Kročková

Jsem studentka psychologie, zakladatelka a lektorka projektu Psychologie pro Vás - kurzy psychologie. Profesně se zabývám krizovou intervencí a mám zkušenosti z klinické i školní psychologie. Od té doby, co o psychologii Více o lektorovi »

1y7ct1oysvdyu84-img-5221.jpg
Bude upřesněno, Praha (mapa)

už jen 4 účastníci a kurz se uskuteční

Přihlašování ukončeno

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Poznámka k termínu

První pilotní termín kurzu za poloviční cenu

Všichni si dokážeme vybavit situaci, kdy někdo z blízkých přišel a svěřil se nám se svými těžkostmi. Věděli jste co říct? Báli jste se, že mu ještě přihoršíte? Tak to nejste sami. Tento kurz jsem vytvořila poté, co se na mě několik známých obrátilo s tím, že vlastně neví, co v takových situacích dělat... "Nikol, ty studuješ tu psychologii, radíš lidem v krizi, tak mě taky poraď!" A tak jsem se snažila radit, ale přišla jsem na to, že bez potřebné struktury a tréninku to nebude mít potřebný efekt - ten má právě tento kurz.

Pro koho kurz je?

 • Každého, kdo si chce zlepšit své dovednosti v komunikaci s lidmi a dozvědět se praktické tipy na to, jak mluvit s druhými v složitých situacích!

 • Jak už jsem zmínila budeme hodně nacvičovat, proto je potřeba, abyste se nebáli pustit se do krátkých modelových situací s ostatními účastníky kurzu, protože jedině tak si dovednosti opravdu osvojíte.

A pro koho není?

 • Profesionálové z pomáhajících profesí už zde další zkušenosti nenačerpají
 • Kurz pro Vás možná nebude vhodný v době, kdy si procházíte těžkou životní krizí, protože budeme pracovat s konkrétními příklady ze života a nerada bych, aby jste během kurzu zažívali nějaký nekomfort.

Jak to bude probíhat?

Protože během kurzu spolu budeme muset všichni komunikovat, čeká nás krátké seznámení a poté se vrhneme rovnou do práce. Během dopoledne si nejprve vysvětlíme základní informace z pohledu psychologie. Nemusíte se bát, je to přeci jen věda o životě. Dozvíte se, co to je:

 • Krize, jak dlouho může trvat, co jí doprovází a jaké projevy už vyžadují odbornou pomoc
 • Komunikace, jaký je rozdíl mezi "pokecem u kafíčka" a zdravou psychologickou komunikací
 • Emoce, jaké jsou ty hlavní, jak je rozpoznat a hlavně co s nimi

Pokaždé, co dokončíme krátké povídání na dílčí téma, nás v průběhu odpoledně čekají modelové situace, při kterých hned aplikujeme znalosti do praxe. Budeme někdy jakoby brečet a křičet, ale s jistotou se u toho i zasmějeme. Naučíte se:

 • Co říkat a čemu se naopak vyhnout (tip: nikdy neříkejte "hlavně se uklidni", protože když vás opustil manžel, zemřel vám dědeček nebo vás vyhodili ze školy, tak to asi v klidu nebudete!)
 • Jak zvládnout poslouchat tak těžký příběh a sám se z toho nezhroutit
 • Proč se nezaleknout silných emocí a jak s nimi pracovat
 • Čím dát najevo, že skutečně posloucháte a jste tam pro druhého
 • Jakým způsobem se správně ptát a na co se ptát
 • Jak zjistit, co druhý opravdu potřebuje
 • Různé formy pomoci a co dělat, když pomoc nelze
 • Nebo proč je někdy nejlepší prostě mlčet

Co si vzít s sebou?

Kurz je celodenní, proto si klidně oblečte pohodlné oblečení a určitě přibalte i pití a něco na zub. Pokud jste jako já typ "co není na papíře, není v hlavě", tak se Vám bude hodit i tužka a papír na poznámky.

Jak tu být pro druhé?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?