Jak se zbavit závislosti na kouření

2c02kjvvbrq-zena-dreamstimefree.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Již několikrát jste si říkali, že přestanete kouřit, ale vždy jste se ke kouření vrátili? Už nějakou dobu se chcete závislosti na cigaretách zbavit, ale nemůžete se k tomuto kroku odhodlat nebo si nevíte rady, jak a čím začít?

Na kurzu se dozvíte, jak funguje mozek kuřáka a proč vlastně kouříte. V praktické části budete mít možnost změřit si množství oxidu uhelnatého z vydechovaného vzduchu a tím si určit biologický věk plic a míru závislosti na nikotinu. Společně zmapujeme Vaše kuřácké návyky a vytvoříme osobní motivační plán, který vám pomůže udržet si nezávislost a k cigaretám se nevracet.

Také vám ukážeme, jak opustit kuřácké rituály a nahradit je novými, pro vás i okolí přínosnými. Pro lepší zvládání stresu a vyvarování se krizovým situacím se naučíte ovládat relaxační a dechové techniky, které vám pomohou nejen stresu předcházet, ale i řešit akutní situace.

Naučíte se používat konkrétní koučovací nástroje, které vám pomohou nejen na cestě k překonání závislosti, ale dají se používat i v jiných životních situacích.

Součástí kurzu jsou doprovodné materiály shrnující hlavní zásady úspěšného odvykání kouření.

Kurz vede Mgr. Jarmila Kučerová PhD, certifikovaná specialistka na odvykání kouření, a certifikovaný kouč Bc. Štěpán Pastula, který se zaměřuje na rozvoj osobnosti a posun v životních událostech.

S čím vám kurz pomůže:

  • Zorientujete se ve své situaci.
  • Dostanete všechny potřebné informace, techniky a užitečné tipy, jak se vyhnout abstinenčním příznakům a přestat kouřit jednou provždy.
  • Získáte nový úhel pohledu na svou situaci a vědomě se rozhodnete, jakou cestou se vydáte.
  • Naučíte se techniky užitečné k rozhodování, zvýšení sebedůvěry a udržení vůle.
  • Ukážeme Vám možné cesty, vykročit musíte sami.

Co na kurzu nenajdete:

  • Nebudeme vás přesvědčovat a strašit, jak je kouření špatné. Každý má svoji cestu a ta se může lišit. Předpokládáme, že svou dobrovolnou účastí na kurzu dáváte najevo směr, kterým chcete jít. Pokud si v průběhu kurzu dojdete k jinému poznání, nikdo vás nebude soudit.
  • Nebudeme vás strašit a používat nátlakové metody, respektujeme cestu každého z nás.

Součástí kurzu:

  • Materiály
  • Občerstvení
  • Individuální konzultace

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.