Anny Letenské 34/7, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Již několikrát jste si říkali, že přestanete kouřit, ale vždy jste se ke kouření vrátili? Už nějakou dobu se chcete závislosti na cigaretách zbavit, ale nemůžete se k tomuto kroku odhodlat nebo si nevíte rady, jak a čím začít?

Na kurzu se dozvíte, jak funguje mozek kuřáka a proč vlastně kouříte. V praktické části budete mít možnost změřit si množství oxidu uhelnatého z vydechovaného vzduchu a tím si určit biologický věk plic a míru závislosti na nikotinu. Společně zmapujeme Vaše kuřácké návyky a vytvoříme osobní motivační plán, který vám pomůže udržet si nezávislost a k cigaretám se nevracet.

Také vám ukážeme, jak opustit kuřácké rituály a nahradit je novými, pro vás i okolí přínosnými. Pro lepší zvládání stresu a vyvarování se krizovým situacím se naučíte ovládat relaxační a dechové techniky, které vám pomohou nejen stresu předcházet, ale i řešit akutní situace.

Naučíte se používat konkrétní koučovací nástroje, které vám pomohou nejen na cestě k překonání závislosti, ale dají se používat i v jiných životních situacích.

Součástí kurzu jsou doprovodné materiály shrnující hlavní zásady úspěšného odvykání kouření.

Kurz vede Mgr. Jarmila Kučerová PhD, certifikovaná specialistka na odvykání kouření, a certifikovaný kouč Bc. Štěpán Pastula, který se zaměřuje na rozvoj osobnosti a posun v životních událostech.

S čím vám kurz pomůže:

  • Zorientujete se ve své situaci.
  • Dostanete všechny potřebné informace, techniky a užitečné tipy, jak se vyhnout abstinenčním příznakům a přestat kouřit jednou provždy.
  • Získáte nový úhel pohledu na svou situaci a vědomě se rozhodnete, jakou cestou se vydáte.
  • Naučíte se techniky užitečné k rozhodování, zvýšení sebedůvěry a udržení vůle.
  • Ukážeme Vám možné cesty, vykročit musíte sami.

Co na kurzu nenajdete:

  • Nebudeme vás přesvědčovat a strašit, jak je kouření špatné. Každý má svoji cestu a ta se může lišit. Předpokládáme, že svou dobrovolnou účastí na kurzu dáváte najevo směr, kterým chcete jít. Pokud si v průběhu kurzu dojdete k jinému poznání, nikdo vás nebude soudit.
  • Nebudeme vás strašit a používat nátlakové metody, respektujeme cestu každého z nás.

Součástí kurzu:

  • Materiály
  • Občerstvení
  • Individuální konzultace

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.