Jak na úpravu vašeho interiéru

255ooqnakdm-mala3.jpg

Petra Pavelková

Po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, obor architektura, jsem odjela na pracovní stáž do Paříže. Po návratu jsem spolupracovala s architektem Tomášem Kodetem, převážně na expozicích pro Národní muzeum. Více o lektorovi »

255ooqnakdm-mala3.jpg

Petra Pavelková

Po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, obor architektura, jsem odjela na pracovní stáž do Paříže. Po návratu jsem spolupracovala s architektem Tomášem Kodetem, převážně na expozicích pro Národní muzeum. Více o lektorovi »

5ujexcrcy4s-vzorky01.jpg
U vás doma, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Co workshop nabízí?

​V rámci svých zkušeností vám poskytnu návody, rady a tipy, jak zpracovat návrh pro váš domov. Jelikož se jedná o individuální lekce u vás doma, mohu vám nabídnout možná řešení, která budou vhodná přímo pro vás a pro váš domov. V průběhu workshopu budete sami navrhovat své dispozice, budete kreslit, vystříhávat a budete tvořit koláže stylů. Budete se učit zábavnou formou :)

​Na konci workshopu budete znát své skutečné přání a potřeby, budete znát principy správného navrhování, budete vědět jak správně uspořádat váš prostor, aby byl co nejlépe využit a zbavil se typologických chyb. Najdete svůj styl a budete znát, jaké jsou charakteristické prvky stylu, který si vyberete, abyste byli schopni si sestavit celý interiér, který bude ladit. Budete tedy znát vhodnou barevnou paletu, vhodné materiály a dekorační prvky přímo pro váš styl.

Budete znát také základní informace o tom, jak pracovat se světlem, barvou, texturou v prostoru, jak prostor díky těmto prvkům ozvláštnit, zvýšit, rozšířit apod. Budete znát jak pracovat s hmotami v prostoru, aby byl prostor vyvážený, nepůsobil moc prázdně nebo naopak moc přeplněně.

Po absolvování workshopu již budete vědět na co si dát při návrhu pozor a čemu věnovat zvýšenou pozornost.

​Podklady, které si z workshopu odnesete, vám pomohou při konzultaci s řemeslníky, truhlářem, či odborníkem v kuchyňském studiu. Bude to pro Vás odrazový můstek, abyste se mohli pustit do konkrétního výběru všech prvků.

​Po workshopu bude možné domluvit jednu konzultaci u mně v ateliéru v Karlíně zdarma. Pro případ toho, že byste si rádi některé věci ujasnili, či se potřebovali s něčím poradit.

Délka workshopu:

Cca 8 hod.

Místo workshopu:

U vás v místě plánové úpravy interiéru.

Co je potřeba si na workshop připravit?

 1. Zakreslit od ruky naměřený půdorys bytu/ domu. Naměřené půdorysy mi zaslat na email, který dostanete po přihlášení na kurz. Bude to pro nás pracovní nástroj při řešení dispozic.
 2. Připravit si PC, na kterém v průběhu workshopu budete pracovat.
 3. Přichystat si zápisník a psací potřeby.

Obsah workshopu:

 1. Seznámíme se s prostorem a s vámi
 2. Analyzování, soupis základních informaci o Vás a stavbě
 3. Zóny bytu + cvičení - kontrola stávajících zón a tvorba nových typologicky správných zón
 4. Ukázky místností a typy na doporučené vybavení místností + tvorba seznamu
 5. Výběr stylu, specifikování si jeho prvků + cvičení-aplikace stylu na jednu místnost
 6. Dispozice+cvičení-tvorba dispozic skládání vystřihovánek a kreslení dispozic
 7. Teorie barev, osvětlení a textur
 8. Dekorace interiéru

Doprovodné fotky

 • 4h1s4tynb89-img-9566.jpg
 • 1ox1aloqlxn-img-9554.jpg
 • 7fkccb6d6q8-pokojicek.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.