Jak lépe naslouchat druhým

332la7dofy9-jirka-martisek-4-ctverec.jpeg

Jiří Martišek

Předávám lidem svoje zkušenosti, jak poměrně jednoduše "přehodit výhybku" v zajetých kolejích svého chování a díky tomu se cítit líp a dosahovat lepších výsledků. Vycházím převážně z NLP, což je nástroj pro efektivní Více o lektorovi »

5riyt3zixku-4e9sn4lrlg7-jak-lepe-naslouchat-druhym.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kvalitní naslouchání vede k hlubším vztahům a předchází nedorozuměním a nepochopením. Tento kurz je ryze praktický - přijďte zjistit, jak dobře nasloucháte a co můžete ještě zlepšit.

Lidé vycítí, když jim doopravdy nasloucháme. Získáme si jejich důvěru a oni se otevřou. Dostaneme se v rozhovoru k hlubším a důležitějším věcem. Tím vším budujeme a posilujeme naše vztahy. A nejenom to.

Díky NLP a koučinku vidím, co udělá opravdové naslouchání. Bez hodnocení. Bez nevyžádaných rad. Bez předsudků. Bez hlasů v naší hlavě.

Prostě teď a tady. Plná pozornost druhému. Naslouchat, být tam pro něj. Doptávat se s opravdovým zájmem.

A o to víc mě trápí, když vidím, jak lidé nenaslouchají. Zvlášť ve chvílích, kdy to ten druhý nejvíc potřebuje. Když mu namísto toho něco poradí nebo začnou mluvit o sobě. Znáte to, ne?

Každý může naslouchat lépe. Ku prospěchu všech zúčastněných. Věřím, že se lidé budou cítit lépe, budou mít lepší vztahy a budou si více věřit (třeba proto, že zjistí, že každý něco řeší a že jejich problémy jsou úplně normální). Budou autentičtější.

Čekají vás postupy a zajímavá cvičení, díky kterým si uvědomíte, co funguje a jak lépe naslouchat. Protože věřím, že všichni to máme v sobě, všichni to umíme, jde „jen“ o to to používat a ladit. Rád se podělím o to nejlepší, co ohledně naslouchání znám z koučinku a co používám.

Přikládám pár ohlasů minulých účastníků (kurz jsem pořádal mimo Naučmese):

Kurz bych doporučil každému, kdo někdy zažil nějaké nedorozumění. A každému, kdo během dne interaguje s lidmi (s přáteli, rodinou, s kolegy...) a má pocit, že by to mohlo jít (ještě) lépe a snáz. 
- Antonín Teichmann, student

"Uvědomil jsem si díky Jirkovi, kolik energie můžu získat já i moje okolí pouhým vnímáním a soustředěním se na rozhovor. V momentě, kdy věnujete plně svou pozornost tomu druhému, se vám k němu otevřou další dveře." 
- Adam Troják, designér vizuálních identit

Workshop mi přinesl hlavně možnost vlastní sebereflexe, během které jsem si uvědomil, jak komunikuji s okolím. Konkrétně například to, že mám někdy tendenci tlačit do rozhovoru vlastní pravdu a to bez toho, aniž bych protistranu dostatečně vyslechl a dokázal pochopit její potřeby.
Workshop bych doporučil každému, kdo by rád vnesl více pozorumění a pohody do vztahů kolem sebe. 
- Tomáš Kořínek, webový vývojář

Zajímá vás to? Přijďte. Přijďte se pocvičit v naslouchání. A dozvědět se zajímavé věci od druhých, kterým budete naslouchat. Půjdeme do hloubky.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?