Jak bezpečně investovat? Jak ochránit peníze před inflací?

20140212-114542-dsc-4556-lr-003.jpg

Richard Vrdlovec

S jógou jsem začal podle knížek už jako desetiletý a vrátil jsem se k ní s intenzitou kolem roku 2004, když jsem pracoval v prestižních poradenských firmách a Více o lektorovi »

9ow42mx65d0jnng-pexels-monstera-6289065.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 14 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Warren Buffett říká, že první pravidlo investování zní „Nepřijdi o peníze!" a druhé „Nikdy nezapomeň první pravidlo."

Vyplatí se investovat? Nemůžete přijít o peníze? Na tomhle semináři projdeme důvody pro a proti různým způsobům spoření a investování. Většina hovoru o investování se týká výhod a snadného zbohatnutí, málokdo se věnuje nevýhodám a riziku zchudnutí. Pokud uvažujete o investování větší částky, stojí za to „zainvestovat“ 500 Kč a získat nadhled od investičního profesionála. Podle své situace se pak můžete racionálně a tudíž lépe rozhodovat.

Je paradoxem, že lidé se často o svých velkých úsporách rozhodují lehkomyslně a bohužel jim často chybí informace, které by jim v rozhodování pomohli. Často pak o ně, třeba částečně, přicházejí.

„Past performance is not a guarantee of future returns" je typická věta dodávaná velkými investičními poradci, fondy a bankami. Podle čeho se tedy má člověk orientovat? Existuje množství nabídek, slibujících různé zhodnocení vložených prostředků. Jak jsou na tom v porovnání s ostatními možnostmi investování? Pokud patříte mezi tu část lidí, kteří světu investic dostatečně nerozumí, potřebujete však někam volné peníze ukládat a nechcete si úspory nechat ukusovat inflací, pak je kurz pro vás.

Co vás na kurzu čeká?

  • Srovnání možností uložení peněz / investování
  • Podle čeho se má rozhodovat laik, aby nepřišel o peníze?
  • Otázky a odpovědi

Pro koho je kurz určen?

  • Pro lidi, kteří jsou si vědomi, že investování nerozumí
  • Pro lidi, kteří potřebují chránit své úspory před inflací
  • Pokud ze svých peněz chcete vytvořit pasivní příjem

Proč na kurz ke mně?

Snažím se v Česku zvyšovat finanční gramotnost, makroekonomie je mou vášní. Píši například články pro kurzy.cz, připravoval jsem podcast Finančák na rádiu Wave. Mám na starosti strategii Zajišťovacího fondu a zakládal jsem aplikaci pro spoření do zlata GOLDA.IO.

Více o mně? 😊 Již na základní škole mě zajímala matematika a logika, což se později hodilo při programování a práci v excelu V té době jsem také začal přemýšlet, jak by se dal předvídat pohyb měnových kurzů. První knihu o burzovních trzích jsem přečetl v roce 1993, na střední škole. Na Vysoké škole ekonomické jsem se do hloubky zaměřoval na ekonomickou teorii a kapitálové trhy (vědecky jsem se věnoval měnové ekonomii a měnovým krizím). Po škole jsem pracoval v prestižních společnostech v investičním bankovnictví (např. KPMG, Deloitte). Mým chlebíčkem bylo oceňování na základě budoucích příjmů (finanční modely v hodnotě miliard korun i dolarů). Kvůli zdravotním problémům jsem časově náročnou práci u stolu v kanceláři vyměnil za vlastní podnikání a začal se věnovat józe a meditaci.

Na závěr video pro zasmání:

(Na kurzu ale budeme smrtelně vážní, jde přece o peníze! I když, jak řekl šéf nyní proslulého Billa Hwanga, když mu nevyšla sázka související s japonským jenem [stále aktuální téma], při které přišla jeho firma o dvě miliardy dolarů, poté, co přišel do kanceláře, kde všichni vyšilovali: „Uklidněte se, vždyť je to jen práce!")

Doprovodné fotky

  • 1km0vxextkrckbd-265577773-10159021400524079-6013294823212712233-n.jpeg
  • 20q2lb8hd253fkp-dve-portfolia.jpg
  • 7ta2en44sr39p09-lose-gain-percentage.jpg
  • 56wyk7wx9n1b8ni-ezgif-com-webp-to-jpg-1.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.