Cesta moudré královny ke kráse vědmy

Věra Vačkářová

Věra Vačkářová

Celý svůj život pracuji s rostlinami v různých formách. Rostliny, byliny, éterické oleje přinášejí do každodenního života radost, zdraví, kreativnost, pohodu, klid mysli. Mám 20 let praxe v... Více o lektorovi »

Cesta moudré královny ke kráse vědmy

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Milé ženy, 

s potěšením vás zveme na náš nový cyklus CESTA MOUDRÉ KRÁLOVNY KE KRÁSE VĚDMY. 

Chceme společně přispět ke zdravému uvědomění ženy, abychom se přestaly bát stárnutí. Život ženy je stále o tvoření života, o tvoření nového. K tomu jsme od věků vybavené. 

Propojíme 6 ženských archetypů (Panna, Milenka, Matka, Čarodějka, Královna, Vědma) s naším osobním příběhem. Propojením pochopíme výhody své ženské cykličnosti, jak na úrovni těla (zejména menstruace), tak i v oblasti pracovní, vztahové i jednotlivých životních etap. Propojením všech archetypů v nás uvidíme svůj život v souvislostech a začneme se na něj dívat jako na obrovskou příležitost k našemu růstu prostřednictvím našich darů a vlastní, individuální krásy. 

Přes osobní zážitek přechodových rituálů prožijeme návrat úcty, respektu ženství a ženské zralosti. Je šance přijmout svůj život se vším, co přináší a pustit to, co už nepotřebujeme.

Přechodové rituály napomáhají

 • uzavřít jednotlivé životní fáze (i zpětně),
 • přejít do další fáze života,
 • vyhojení zranění, ke kterým během jednotlivých fází života došlo. 

Zhojením a důstojným uzavřením jednotlivých životních fází jsme schopny vytvářet lepší, zdravé a vyrovnanější vztahy samy se sebou, s druhými lidmi - s partnerem, rodiči, dětmi, autoritami, se světem kolem nás.  

Co si odnesete 

 • inspiraci a pochopení, "AHA" momenty,
 • optimistický pohled na svoji budoucnost a chuť do dalšího života,
 • rozvolnění fyzických i psychických obtíží (obtíže gynekologické, se srdcem a dechem, úprava krevního tlaku a další),
 • uvolnění nejrůznějších zbytečných obav a strachů,
 • sladění osobního rytmu s rytmem přírody i společnosti.  

Další termíny:

Vždy v pátek od 16.30 do 21.30:

 • Milenka 26.5.,  
 • Matka 23. 6. nebo 14.7.,   
 • Čarodějka 25. 8.,   
 • Královna 6.10.,  
 • Vědma 24. 11.

Na co se můžete těšit

Poradní kruh žen se sdílením, meditace, tanec, masáže, vůně, jídlo, pití, barvy, radost. 

Každý archetyp bude završen slavnostním rituálem. 

Pro koho je cyklus vhodný

Pro ženy jakéhokoli věku. Doporučujeme projít všechny archetypy v návaznosti na sebe. 

Co s sebou

Dobrou náladu, otevřenost. 

Na slavnostní část rituálu je vhodné sváteční oblečení (šaty, sukně, šperky, šátky, šály apod.).

Kdo jsme

Jsme ženy zralého věku Věra (60) a Zlatka (64), jsme už babičky vnoučat, ale dál žijeme bohatý soukromý i společenský život.

Chceme si splnit další sen - rozšířit setkávání žen o přechodové rituály v rámci jednotlivých archetypů, aby docházelo k hlubším léčebným procesům těla a duše nás žen. 

Poznaly jsme, že pokud jsme si dovolily uvolnit, prolomit své obavy a šly za svými potřebami, tak se začnou samy dít ozdravné procesy v celé rodině.

Poznaly jsme, že pokud je žena ženou, je přitažlivá pro muže a je uznávaná svými děti.  

Blog Věry 

Pannou, v našem obvyklém slova smyslu, nejsem už hodně dlouho. A přesto teď, když píši tento blog, jsem v archetypu Panny. Protože jsem momentálně někde na začátku procesu, protože se něco nového učím, něco nového vytvářím. Momentálně spoluvytvářím nový koncept cyklu "Cesta moudré královny ke kráse vědmy".  

Archetyp Panny je první v rámci zmíněného cyklu a znamená nové začátky, nová vykročení. Venku začalo krásné jaro, začíná nový přírodní cyklus, který nás svou silnou energií vzniku, růstu, pokračování silně nabíjí. I to patří k archetypu Panny.

Všechny jsme ženy, máme tolik společného a zároveň tolik rozdílného.

Mám potřebu sdělit svou zkušenost s rituály na archetypy. Jak a v čem mi pomohly a pomáhají, a v čem mohou pomoci i vám. 

Před 3 roky jsem navštěvovala Školu rituálů Báry Zemanové, v druhém cyklu jsem byla v roli asistentky. Velký zlom mi přinesl zasvěcovací rituál Panny. Uvnitř mne samé mi přinesl hluboké zklidnění a naplnění. 

Rituál byl věnován první menstruaci, tzv. rituál menarche. Musím upozornit, že jsem v té době již nějaký rok nemenstruovala. 

Během rituálu se ve mně dostavil pocit završení, zhojení toho, co mě kdysi zraňovalo. Dostalo se mi to, co jsem kdysi jako mladička dívka potřebovala slyšet. Celý rituál byl velmi jemný, dojemný, silný pro všechny ženy. S úsměvem, někdy i se slzami dojetí, odešla dávná nespokojenost s nepochopenou úlohou ženy. Odešla zranění, která setrvávala v každé dívence někde hluboko uvnitř každé ženy.  

Zapomenuté, přesto živé zranění odešlo. Bylo ošetřeno společně kruhem chápajících a podporujích žen. Přijetí ženství a cykličnosti přineslo hluboké uvolnění a naplnění. 

Opět jsem si uvědomila, že nikdy není pozdě. 

Později jsem se dozvěděla od ostatních účastnic, které dosud menstruovaly, že se jim uklidnila jejich menstruace. Začala být pravidelná, někde je opustily bolesti, premenstruační stavy se uklidnily. 

Mne se sice už menstruace nevrátila, ale zato se mi vrátil klid a vědomí, že je všechno v pořádku, že mohu zůstat taková, jaká jsem. 

V hloubi duše jsem cítila spokojenost a hrdost na to, že jsem ŽENA. 

 

A jaká byla vaše první menstruace? Jak jste ji prožívaly? 

Přijďte si vyzdravět vaše zážitky s první menstruací. 

 

Těšíme se na vás

autorky Věra Vačkářová, Zlata Pabstová

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.