Vánoční výběr kurzů

Bezcestovky aneb cestování 5x jinak

ruben

ruben

Člověk, muž, běloch Více o lektorovi »

ruben

ruben

Člověk, muž, běloch Více o lektorovi »

Bezcestovky aneb cestování 5x jinak
kavárna apod., Praha (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Cestování není jen o přemístění se z bodu A do bodu B. Cestování je o zážitku, inspiraci, autenticitě, vykročení z komfortní zóny, osobním rozvoji, kreativitě a mnohém dalším. To vše vám cestování přinese a ve většině případů úplně přirozeně. Tak, že si to uvědomíte až když o tom opravdu přemýšlíte, nebo když se setkáte s lidmi, kteří necestují. Případně se dostanete k možnostem, ke kterým byste jinak měli zavřené dveře.

Buďte mezi těmi, kdo cestují. Už i jen proto, že, jak říká např Peter Krištofovič, rok v zahraničí vám dá víc než vysoká škola.

Po krátkém úvodu bych s vámi rád prošel tato témata. A to proto, že když je správně nakombinujete, není pak v rámci cestování nic nemožné.

  • Studium – na studium člověk nikdy není moc starý, tak se nebojte, že jste absolvovali loni či před dvaceti lety a vydejte se do světa. Destinací nemusí být jen univerzity, ale především různé kurzy, workshopy či konference. Pokud se chcete někam osobnostně a pracovně rozvinout, je celoživotní vzdělávání jedinná možnost. A řekněme si to na rovinu, ČR není pupek světa a za těmi nejlepšími je často nutno opustit tu naši kotlinu.
  • Dobrovolnictví - zajímavá cesta jak se dostat ke zkušenostem např. i v zemích, kde byste nemohli dostat pracovní povolení, nebo žít v zemi, kde byste si pobyt nemohli dovolit.
  • Práce aneb digitální a nedigitální nomádství - Máte nějaké své "hard skills"? super! Odborné znalosti? Ještě lépe! Nebo nemáte, či vzhledem k je vzhledem k jazykové bariéře nemůžete využít? Nic není ztraceno! Průvodcování? I to může být zajímavá cesta. Aneb proč v ČR vydělávat pár tisícikorun, když za to samé můžete v zahraničí získat pár tisícieur.
  • Dovolená a relax – jak a proč si dovolenou opravdu užít. A přitom neutratit majlant. (prodloužený víkend v evropské metropoli za 2 000 Kč? žádný problém. Týden v izraelském Eilatu s potápěním v Rudém moři za 7 000? Že to nejde? Či by se vám snad zachtělo spanilou jízdu po Americe sle vašich preferencí za třetinu ceny cestovních kanceláří?
  • Unikátní místa – půlnoční slunce, poušť, podvodní svět tropického moře a mnohá další. Nic z toho u nás nemáme, ale za tím vším se vyplatí jet. Změní vás to. K lepšímu. A místa jsou dostupnější než si myslíte! (dám několik tipů)

Z kurzu si odnesete spoustu tipů, jak cestovat rychleji, dále a levněji.

Kdo vám bude lektorem?

Z posledních deseti let jsem jich osm strávil za hranicemi ČR a s každým z těchto bodů mám několik (často víceletých) osobních zkušeností. O některých z nich si můžete přečíst na mém cestovatelském blogu.

Za všechny alespoň:

Dobovolníkem v hostelu v Negevské poušti

Kombinace digitálního a nedigitálního nomádství v Norsku

Průvodcem po národních parcích Západu USA

A jako bonus pak alespoň v rychlosti o tom, jak vydělat nějakou tu korunu díky své posteli (bytu), když právě nejste doma.

Pokud vás snad téma krátkodobých pronájmů zajímá více, můžete přijít na můj druhý kurz - Nakopněte svůj Airbnb byznys!

Víš, že Ruben vede také tyto kurzy?

Víš, že Ruben vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

6382560-digforfree-com-black-pool-geyser-basin-view-yellowstone-national-park-west-thumb-near-the-lake-supervolcano 1702770-digforfree-com-mini-moab-super-8-motel-pools 4178390-opus-magnum-yukon 3189650-digforfree-com-mini-death-valley-badwater-basin-282-feet-86-meters-below-sea-level-general-view-with-people 5820250-dream-team 3214240-mount-rainier-aerial-view-american-airlines-wing-dsc_2617 1493450-wp_20150921_002 3514960-bourani-krbu-prace-norsko 8872960-dsc_1899 6348510-digforfree-com-mini-horseshoe-bend-the-lookout-point-view-ii 8860470-dsc_39471

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.