43bx5lb9l3e-profilovka-orig.jpg

Josef Hák

Na Naučmese od 19. 1. 2019, vedl/a kurzy pro 2 účastníky.

Ahoj, jsem programátor, fotograf, muzikant a milovník historie.

Fandím svobodným SW projektům jako jsou Linux, GIMP, VLC či LibreOffice
a každému je vřele doporučuji. Sám je používám přes 15 let
a mám velkou radost, že počet jejich spokojených uživatelů stále
roste. O své zkušenosti se rád dělím s ostatními.

Vystudoval jsem kybernetiku na FEL ČVUT (2012) a prošel několika SW
firmami. Nyní pracuji pro českou internetovou jedničku Seznam.cz, kde programuju webové servery. Moje oblíbené technologie jsou zde OS Linux, verzovací systém Git a programovací jazyky Python a Go. Mám pracovní zkušenosti také se umělou inteligencí, zpracováním „velkých dat“ nebo s počítačovou analýzou obrazu a videa třeba pomocí knihovny Open CV.

Fotím hlavně na výletech a rodinných akcích. Snažím se fotkami také podporovat Wikipedii. Už od roku 2012 fotím hlavně malou zrcadlovkou Nikon D7000 s objektivem Nikkor 18-105mm. Nejsem foto-profík, ale během let jsem našel způsob, jak fotky pořizovat, zpracovávat, poskytovat i uchovávat, to vše s ohledem na kvalitu, čas, peníze, bezpečnost a užitek.

Jsem nadšený amatérský zpěvák a kytarista. Miluju žánry od dechovky po metal, hudbu domácí i zahraniční, a to aktivně i pasivně. Na kytaru hraju od svých dvanácti. Na střední škole jsme s kamarády založili punk-rockovou kapelu Stopdepress a vystupovali několik let na různých společenských akcích v našem domácím regionu – Podkrkonoší. Dnes hraju už jen na svou akustiku Cort Earth 70, hlavně doma, na setkáních s rodinou a přáteli a občas v kostele.

Další mou vášní je historie, mám rád příběhy a špeky z naší dávné i nedávné minulosti. Podle toho si vybírám četbu – historickou beletrii i literaturu faktu. Nejradši mám české moderní dějiny, kterým jsem se věnoval i ve své diplomce na KTF UK (2018).

Myslím, že člověk by se měl vzdělávat celoživotně a to v různých oblastech. Kvalitní vzdělání je totiž předpoklad šťastného života jednotlivce i společnosti. Věřím, že i lektorování je dobrou cestou, jak svému oboru lépe porozumět a zároveň být užitečný druhým. To je také důvod, proč jsem se připojil k projektu Naučmese.cz.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?