1riq648gony-dsc-2602.jpg

Jana Juřicová

Na Naučmese od 2. 5. 2017, vedl/a kurzy pro 25 účastníků.

Prací s tělem se zabývám již 13 let, kurzy vedu 9 let. 

Své vzdělávání jsem započala v rámci seberozvojových kurzů, ale také teoreticky na Pražské psychoterapeutické fakultě. Absolvovala jsem psychoterapeutický výcvik zaměřený na tělo a vystudovala jsem jednooborovou psychologii v Olomouci.

Během seberozvoje jsem si kladla otázku, zda je možné dosáhnout uvolnění, úlevy a plnosti žití i tak, abych nemusela pojmenovávat bolestivé vzpomínky, abych nemusela prstem ukazovat: „Ty jsi mi ublížil.“ A tak mě přilákal pětiletý psychoterapeutický výcvik zaměřený na práci s tělem vedený Eli Weidenfeldem. Jednalo se o kombinaci metod Biodynamické psychoterapie, doplněné Reichovou vegetoterapií, Focusingem a Biodynamickými masážemi.

Zjišťovala jsem, že řada zapomenutých vzpomínek je stále uložena v našem těle. A že člověk může mít prospěch i když je jednoduše odreaguje na tělesné úrovni a nemusí k tomu přiřazovat obrazy konkrétních vzpomínek. Zároveň tato práce umožnuje dostat se k pocitům, které ani nejsou spojené se vzpomínkou nebo vzpomínka je dokonce úplně zapomenutá.

Vedle toho jsem viděla, že i samotné mluvení může mít prospěch, ale má velké limity. A také hodně záleží na způsobu, jakým člověk mluví. Zda jen racionálně z hlavy a nebo stále v kontaktu s prožíváním a s vlastním dechem.

Ve své práci jsem se proto usadila v technikách, které pracují s tělem, s dechem, pohyby a doteky. Klientům nabízím možnost skupinového cvičení, individuální bodyterapie, a nebo jen užití si biodynamické masáže.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.