2r1nc0pakbj0hy3-6md7bch4jvatmop-irena011.jpg

Irena Kozelská

Na Naučmese od 4. 2. 2020.

Žiju čichem, čichovými vjemy, vůněmi a pachy. Žiju parfémy.

Parfémy a čichové vjemy vůbec jsou jako magický les plný tajemství a divů. A my stojíme na jeho okraji, na rozpraskané hlíně, a nejdeme dál. Pojďme dál! Každý z nás vnímáme čichem tak dlouho, jak dlouho jsme na tomto světě, máme přímo unikátní průpravu, a přesto tomuto kontinuu krásy věnujeme nepatrnou pozornost. Tohle spolu musíme změnit! :-)

Naučím vás parfémy číst, rozumět jejich vlastnostem a vytvářet jejich mapy, tak abyste bezpečně prošli jejich labyrintem a našli pro sebe to pravé. Parfém může být nejsugestivnějším prostředkem vašeho sebevyjádření.

Parfémy jsou mojí vášní už přes dvacet let a od roku 2019 i mojí profesí. Roku 2019 jsem vytvořila projekt a platformu Synestesis, v jejímž rámci lidem přibližuji svět vůní "synesteticky", tedy nejen prostřednictvím čichu, ale i zraku, hmatu, sluchu a chuti.

Ve svém předchozím pracovním životě jsem byla překladatelkou a tlumočnicí, a určitá forma překladu je mojí metodou i dnes: dnes překládám duši do vůně a snažím se vám přetlumočit krásu parfémů tak, aby se dotkla všech vašich smyslů.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?