6u6igb8s53e-img-20171127-143407-398.jpg

Eva Veselská

Na Naučmese od 23.1.2016.

Ahoi všem Naučmeseákům!

Jsem lektorkou zážitkové výtvarné tvorby a jógy.

Nejdříve ta zážitková výtvarka:) Skoro nikdo neví, co to ta zážitková výtvarka vlastně je. Tedy, je to kombinace kreativity a osobnostního rozvoje. Možná, že nejste o nic moudřejší, ale ještě se k tomu dostaneme. Každopádně mě tahle věc úplně pohltila! Když chci dělat chytrou, říkám, že dělám arteterapii a artefiletiku. Arteterapie je léčebná výtvarná tvorba a artefiletika spíš pedagogická. Zážitkové a prožitkové jsou obě. Když jsem se k nim dostala, spolklo to většinu mého času. Chodila jsem se koukat a učit, jak tímhle způsobem pracují ostatní, ať už na kurzy, do různých zařízení, kde s arte pracují nebo jinam. Postupem času jsem zjistila, že je velmi důležité, jak se k celé věci stavíte vy, jako lektor či účastník celého procesu - na tom to prostě stojí, leží, sedí, tančí.... Našla jsem si arterytmus, který mi vyhovuje a snažím se ho zkombinovat s arterytmem vyhovujícím účastníkům, někdy je to lehčí a někdy, přiznávám, že častěji, těžší. Nakonec se ale najdeme a je to báječná jízda. :)

Takže - co děláme? Tvoříme - používáme k tomu barvy, látky, fotky, kytky, kamínky, vodu, písek, prostě, co vás napadne, to lze použít. Podmínkou není umět tvořit, ale chtít tvořit. Někdy prostě sedíte a nevíte, ale když chcete, vždycky z toho nakonec vznikne nějaká nádhera. Relaxujeme - a to aktivně, to znamená, že se na relaxaci soustředíme (ne, že u toho běháme, nebojte). Sdílíme - někdy slovy, někdy mlčením. Vnímáme sami sebe i druhé - koukáme na svoje potřeby, na to, co bychom chtěli dostávat a co dávat a komu. Když nakoukneme do sebe, usnadní nám to vnímání ostatních. Hrajeme si - protože už jsme to dlouho nedělali. Hýbeme se - tančíme, chodíme, cvičíme, protahujeme se. Dýcháme - děláme to všichni, abychom neumřeli a zkusíme to pořádně, pěkně od plic, tzv. plným dechem.

Nebudu nic předstírat, je to pro vás pěkná makačka a dřina, na druhou stranu je to taky dobrý pocit. Když se unavíte, tak si odpočinete, ale dobrý pocit vám zůstane. Je to práce na sobě, ale i odpočinek a zábava.

A jóga?

Jóga byla dlouhých deset let moje známá. Občas jsme se potkaly, občas jsme si sedly na čaj, občas jsme spolu trávily i více dní nebo měsíců. Vždycky se ale naše cesty rozdělily. Každá z nás měla potřebu jít jiným směrem. Před rokem jsme se s Jógou setkaly znovu, znovu jsme si daly čaj a takový ten holčičí pokec. Tentokrát jsme ale zjistily, že půjdeme spolu a že (třeba i před drobné neshody) se navzájem potřebujeme. Hlavně tedy já ji. Od té doby jsme nerozlučné kamarádky. Jak to tak u opravdových přátel bývá, chceme být co nejvíce spolu, ale někdy se nezadaří a pár dní se nevidíme a nebo na sebe jen mávneme (na svých obvyklých dvacet minut denně ale nezapomenu nikdy).

Zaměřuji se na Hathajógu (pomalejší, protahovací, uvolňující) a Vinyasa flow (Pozdrav slunci a pozice od něj odvozené jsou propojeny mezi sebou a navazují na sebe).

Důležité je pro mě to, aby pro vás lekce byly příjemné, zábavné, přínosné a zdravé. Můžeme se potkat na skupinové lekci nebo individuálně. :)

Málem bych se ale zapomněla představit:

Jsem Eva.

Mám ráda, když jsou lidé spokojení a šťastní.

Mám ráda výtvarné umění a hudbu.

Mám ráda jógu.

Mám ráda poznávání a učení nového.

Baví mě naslouchat druhým, tedy vám a učit se od nich, tedy od vás.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.