Naučmese TravelFest
Pavel Ovesný

Pavel Ovesný

Na Naučmese od 8.6.2012, vedl/a kurzy pro 1119 účastníků. Navštívil/a 60 kurzů.

Baví mě život na volné noze, pro který se snažím nadchnout i ostatní. Proto vzniknul můj první kurz Punkové podnikání, kde s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtějí teprve zkusit, sdílíme navzájem své radosti, nápady i neúspěchy. Během více než padesáti pokračování jsem vyslechl desítky a desítky podnikatelských příběhů, díky jejichž zkušenostem a vlastním 13 letům praxe tento workshop neustále vylepšuju.

Více než dekádu jsem se profesně točil okolo muziky – začínal jsem v prima partě okolo Radia Strahov, později Akropolis, 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz, později pak další hudební web Xplaylist.cz. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty.

Na způsob obživy jsem pak povýšil i další ze svých hobby - tvorbu webových stránek, kde se snažím zůstat při vybírání zakázek věrný živnostníkům, malým firmám a také projektům ze světa kultury a neziskovek. O mé zkušenosti s redakčními systémy Drupal a Wordpress se rád podělím v kurzu Webové lego? Drupal! a Wordpress pro zelenáče.

Posledních deset let se také aktivně zajímám o zdravý a udržitelný životní styl, alternativní způsoby stravování jako je vegetariánství, veganství a vitariánství, vaření i nevaření z průmyslově nezpracovaných potravin nebo bylinkářská moudra našich babiček. Pokud vás tohle téma zajímá, přijde si popovídat a dozvědět se něco nového na kurz Veganství pro zelenáče, Tvůj kámoš mixér nebo navštivte moji "srdcovku", portál Vegmania.cz.

Jsem moc rád, že vzniknul projekt Naučmese.cz. Těší mě poznávat nové a učit se novým věcem, sám jsem navštívit už více než padesát jiných kurzů. Nové obzory mi neotvírají jenom jejich témata, ale především zajímaví lidé, kteří na ně chodí.

Pavel

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.