2. Lektorský sraz

Volnonožská dvacítka - o podnikání s batohem na zádech

Pavel Ovesný

Pavel Ovesný

Více než dekádu jsem se profesně točil okolo muziky – začínal jsem v prima partě okolo Radia Strahov, později Akropolis, 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz, později pak... Více o lektorovi »

Pavel Ovesný

Pavel Ovesný

Více než dekádu jsem se profesně točil okolo muziky – začínal jsem v prima partě okolo Radia Strahov, později Akropolis, 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz, později pak... Více o lektorovi »

Volnonožská dvacítka - o podnikání s batohem na zádech
na konkrétní trase se domluvíme, Řevnice (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Chystáte se podnikat na volné noze a chcete poradit, co všechno tzv. freelancing obnáší? Svádíte už své první bitvy s podnikatelskou abecedou a máte pocit, že to může jít i snáze? Teď je ten pravý čas s tím něco udělat. Pojďme vše společně důkladně prodiskutovat jeden na jednoho a najít možná řešení na celodenní túře přírodou!

Proč zrovna za chůze v přírodě?

  • Díky pohybu se v těle rozproudí krev a pořádně okysličí i mozek. Tomu to pak skutečně "pálí". Traduje se, že za chůze se přirozeně zapojí obě mozkové hemisféry - levá analytická a pravá kreativní.
  • Dlouhý výlet je výstižnou paralelou vytrvalosti v podnikání. Má svoje vrcholy i údolí, do kopce a proti větru je to dřina, ale když se člověk rozejde a vyplaví se navíc endorfiny, jsou i bolavé nohy a mnohé překážky snadno zvládnutelné.
  • Odpojení z každodenního kolotoče povinností trvá přinejmenším pěkných pár kilometrů. A změna prostředí umožňuje vidět věci jinak. Příroda je v tom znamenitým pomocníkem a je v ní vidět dál za horizont, i když zrovna nestojíte na kopci.
  • Během bezpočtu kratších i delších výletů, túr přes hory s těžkým batohem i jen sportovně nalehko, mi povídání ve dvou na úzkých pěšinách přišlo vždy báječnou možností, jak se dostat v debatách hlouběji. Celodenní túra umožňuje střídat rozhovor s přemýšlením v tichu.

„Všechny opravdu velké myšlenky jsou zrozené z chůze.“ Friedrich Nietzsche

Jaká témata můžeme probrat?

Můj přístup je celostní. Mnohá témata spolu totiž úzce souvisí - třeba organizace času a efektivita s cenotvorbou, osobní značka a renomé s ochotou klientů zaplatit zálohu předem nebo potenciálem vyjednat smysluplná partnerství. Podnikání na volné noze zahrnuje nejen vlastní odbornost, ale také desítky drobných znalostí z jiných oborů, které je třeba si osvojit. A z vlastní zkušenosti vím, jak užitečné je i pouhé "opáčko", na které není v každodenní rutině čas. Zvlášť když z něj vzejdou konkrétní úkoly s konkrétními termíny.

Proč vyrazit právě se mnou?

Díky 13 rokům jako freelancer, 5 letům lektorování kurzu Punkové podnikání i vedení mastermind skupin jsem bezpočetkrát hledal odpovědi na méně časté i frekventované otázky, týkající se podnikání na volné noze. Pročetl jsem díky tomu stovky článků, desítky knih, navštívil mnohá školení, přednášky a kurzy. Tyto mé zkušenosti a znalosti jsou tu teď pro vás. Pojďme společně hledat a najít, jak výzvy i potíže řešit nově, lépe nebo jinak.

Podle jakého scénáře se bude "túra" odvíjet?

  • Přihlašte se, ale zatím neplaťte. Krátce si zavoláme a promluvíme si, v čem můžu pomoci a zda bude mít společné putování smysl. Najdeme-li společnou řeč, domluvíme si termín a trasu, kudy půjdeme. Pošlu předem otázky a domácí "úkoly".
  • V den D vyrazíme a strávíme ho společně povídáním a diskuzemi. Zakončíme ho plánem možných změn a konkrétních závazků.
  • Zhruba po 14 dnech se sejdeme podle domluvy osobně či na Skype a s odstupem zpětně zhodnotíme splněné sliby i celkový přínos.

Kdy, kde, jak...


Kdy: "Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený turista," praví můj oblíbený slogan. S patřičným vybavením se dá vyrazit celoročně. A jak ilustrují přiložené fotky, i třeba mlhavý listopad má své kouzlo. Ale v případě předpovědi hurikánu, třeskutého mrazu nebo vytrvalého deště bude rozumnější putování o pár dní odložit.

Kde: Vzhledem k mému usídlení blízko Prahy především ve středních Čechách, kde mám řadu osvědčených tras (Brdy, Kokořínsko, České Středohoří...). Poměrně často jezdím také do mých rodných Rychlebských hor a Jeseníků. Nebráním se ani vzdálenějším místům, ale pak je třeba důkladnější naplánovaní, abych mohl delší cestu využít efektivně.

 

Doprovodné fotky

3393090-01c-snezka-svitani 5411320-03a-ilu-mlha-brdy 8583160-03c-ilu-mlha-zapad 2993230-04d-ilu-mlha-skaly 2554000-03b-ilu-mlha-mraz 7491890-05c-ilu-zarici-les

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.