Jak na crowdfunding?

Nevyhovuje ti termín? Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový.

Tichá kavárna, Burešova 1151/12, Praha 8 182 00, Praha (mapa)

Kurz je individuální

700 Kč

Sponzorování projektu prostřednictvím mnoha drobných dárců je nesmírně zajímavá myšlenka, která má už v zahraničí i u nás své zastánce. Úspěšnost projektů je při ní asi 40%. Kde dělají autoři neúspěšných projektů chyby a co by měl člověk vědět, než se do takového projektu pustí?

Tento kurz vznikl původně jako instruktáž pro nezávislé filmaře v rámci sdružení UnderFilm, ale větší zájem o něj projevily jiné skupiny.

Kurz se původně skládal ze čtyř prezentací, mezi nimiž měly probíhat diskuse. Po zkušenostech z prvního uvedení kurzu 21. 11. 2013, jsem přidal ještě pátou nazvanou "Průběh sbírky" v níž ukazuji i příklady průběhu několika již uskutečněných sbírek.

Tématické bloky jsou:

 • Příprava crowdfundingového projektu
 • Dárci, fanoušci a skupina
 • Dary a odměny v crowdfundingové sbírce
 • Prezentace projektu (text a video)
 • Příklady průběhu sbírky

Poznámka: Konkrétní termín lze dohodnout. V případě zájmu může kurz proběhnout i na jiném místě.

Další fotky

20131210-154825-hydronaut
 • ruben lang
  ruben lang

  Kurzu jsem se zůčastnil spíše díky všeobecnému zájmu o tento fenomén, než jako aktivně přemýšlející o své vlastní CF kampani. Nahlídl jsem pod pokličku a až někdy pokročím od teorie k praxi, nabyté znalosti určitě zúročím.

 • Silvestr Špaček
  Silvestr Špaček

  100% splnil má očekávání. Přesně vím, jak a kdy koncipovat naši chystanou crowdfundingovou kampaň v létě. Na závěr kurzu se lektor věnoval i konkrétně každému projektu účastníků, takže nám pomohl vychytat poslední případné nejasnosti.

 • Barbora Faitová
  Barbora Faitová

  Kurz byl přínosný, v hlavě se mi začíná rýsovat plán, jak bychom naši kampaň mohli vést a těším se, že nám získané rady pomůžou.

 • Jelena Lenka Příplatová

  Dobrý přehled po problematice crowfundingu jak pro ty, kteří o tom dosud moc neví, tak pro ty, kteří už zvažují právě tento způsob financování nějakého svého projektu. Toto rozhodně považuju za jeden z kurzů, jejichž cena se mi může v budoucnu mnohonásobně vrátit, když nepůjdu do crowfundingového projektu naslepo.

 • Jaroslav Kousal
  Jaroslav Kousal

  Kurz pěkně ukazuje, co si od crowdfundingu slibovat a co ne a co jsou nutné předpoklady nebo jasné stopky úspěchu. Rozhodně mám teď lepší představu, které nápady jsou pro crowdfunding vhodné a které méně. Lektor slíbil kurz dále vylepšovat.

Jak na crowdfunding?
Petr Tomek

Petr Tomek

Crowdfunding jsem začal zkoumat už před lety, původně kvůli amatérskému filmu. V současnosti pracuji pro crowdfundingový server Startovač.   Více o lektorovi »

Přihlášení účastníci

Kurz již individuálně navštívili: